Bikepark U Houbičky

08.04.2017 18:00

V dnešní hektické době, kdy se ze sportu stále více stává business, se podařilo bez velkých sponzorů v zádech v Přešticích vybudovat Bikepark U Houbičky.

V areálu bývalé skládky Prior, který znáte ze závodů seriálů Talent Cup a MTB biatlon Cup, se začala v roce 2016 postupně skládat mozaika budoucího bikeparku.

Nápad vznikl v hlavě tehdy patnáctileté bikerky místního oddílu COPR Přeštice Jany Richterové a díky podpoře předsedy oddílu Josefa Hrádka i podpoře města v čele se starostou Karlem Nexterem se jí podařilo projekt administrativně dotáhnout do úspěšného konce.

Zatímco její soupeřky najížděly tréninkové kilometry v teple na Kanárských ostrovech, v Toskánsku či v Chorvatsku, tak Jana připravovala plány úprav a organizovala brigády v areálu.

Během letošního jara díky několika brigádám ochotných členů místního oddílu se podařilo upravit areál tak, že v současné době má bikepark celkem 5 různě technicky a jezdecky náročných zón:

  • Mushroom jump zone
  • Mushroom technical zone
  • Mushroom choice free zone
  • Mushroom concentration zone
  • Mushroom profi zone

 

Část bikeparku bude součástí tratí závodu XCO Prior Přeštice, který se pojede 10.6.2017 jako společná podnik seriálů PAL Cup a Ideax Talent Cup.

Mladí lidé mívají spoustu svých snů, které však nedokážou dotáhnout do konce a zrealizovat. Jsme rádi, že Janě se tento sen vyplnil a oceňujeme, že přes svůj mladý věk dokázala pro projekt bikeparku nadchnout tolik ochotných lidí nejen z přeštického cyklistického oddílu.

Možná se ptáte, proč na svých stránkách propagujeme projekt konkurenčního oddílu.

I když se to dnes bohužel moc nenosí, u nás pořád platí, že se k soupeřům chováme korektně a s úctou, a umíme ocenit kvalitní výkon či práce soupeře.

 

 

—————

Zpět