Africké volání divočiny aneb Absa Cape Epic 2014

26.03.2014 20:40
Minulou neděli 23.3.2014 odstartoval v Jižní Africe 11.ročník nejslavnějšího etapového závodu dvojic na horských kolech APSA Cape Epic 2014. Během osmi dní čeká na závodníky celkem 718 kilometrů a díky sportovnímu kanálu SPORT 5 u toho mohou poprvé být i fanoušci horských kol v Česku.
 
Televizní kanál SPORT 5, který je možné naladit v pozemním i satelitním vysílání, připravil denní sestřihy etap, vždy z předchozího dne. Premiérově je sestřih vysílán denně od 17:50 hod a první repríza je v 21:00 hod.
 
Opravdovou lahůdku přichystal SPORT 5 na závěrečnou nedělní etapu, kterou vysílá od 9:45 hod přímým přenosem jako jeden ze sedmi televizních kanálů na světě.
 
V loňském roce zvítězil v celkovém pořadí Jaroslav Kulhavý s Christophem Sauserem, letos o celkové vítězství usilují i dvojice Kristián Hynek s Robertem Mennenem a  František Raboň s Christophem Sauserem.
 
Absa Cape Epic je o týmové spolupráci, boji nejen se soupeři, ale i s přírodou, počasím či technickými problémy, které musí závodníci řešit bez cizí pomoci.
 
Závod objevuje mnoho hrdinů, kteří se vyrovnávají s nástrahami závodu a stávají se vzory pro malé bikery a bikerky.
 

—————

Zpět