Vyhledávání

BIKE3000 Junior Team

Partneři teamu

GORDIC

FANUC

CYKLOVAPE

ATEXSPORT

VoXX

Wilburrina

Podpora projektů

Vrchařská koruna Valašska Junior

 Chrástecký MTB víkend 

Komunitní centrum Motýlek

Nadace Jedličkova ústavu

Sociální sitě

BIKE3000 Junior Team na facebooku   BIKE3000 Junior Team na twitteru

BIKE3000 Junior Team na google+   BIKE3000 Junior Team na YouTube

Plánovače trasy

Mapy.cz   ViaMichelin

Počasí

   ScreenSaver            yr.no

Vrchařská koruna Valašska 2014 se blíží k magické hranici

12.10.2014 19:00
V kraji, kde naši předkové bojovali s neúrodnou půdou, nepřízní počasí i vrchností, se nachází spousta krásných míst, které stojí za návštěvu.
 
Pojem Valašsko se vžil mezi lidmi v souvislosti s Valašským povstáním proti vrchnosti, které trvalo s přestávkami až do roku 1644, kdy bylo krvavě potlačeno. 
 
Soutěž Vrchařská koruna Valašska (VKV) byla původně zamýšlená jako zpestření letní sezóny jen pro pár přátel duchovního otce a zakladatele projektu, Adama Hlocha ze Vsetína.
 
První obrysy projektu vznikaly na podzim roku 2012, první ročník proběhl v roce 2013 a všech 20 vrcholů zdolalo 21 bikerů a bikerek.
 
Se vzrůstajícím zájmem bikerů a bikerek o tento projekt byl organizační tým projektu rozšířen o Ondřeje Hlocha a Michala Horského a došlo pro rok 2014 k řadě novinek.
 
Vylepšené webové stránky, výborně zpracované informace o každém z dvaceti vrcholů včetně GPS souřadnic a tipu na trasy k vrcholu, spolu s prezentací na sociální síti facebook přilákaly do soutěže do této chvíle téměř stovku úspěšných bikerů a bikerek.
 
Téměř pětinásobný nárůst držitelů VKV oproti roku 2013 určitě nezůstane bez odezvy u autorů projektu.
 
 
Patronát nad projektem převzali čeští reprezentanti v cross country na horských kolech Tereza Huříková z Valašského Meziříčí, Barbora Machulková ze Vsetína a Tomáš Paprstka z Jablůnky. 
 
Řada bikerů a bikerek využila během roku možnosti zúčastnit se společné vyjížďky na některý z vrcholů VKV s patronkou či patronem a užít si bikování trochu jinak.
 
Pro většinu účastníků projektu se VKV stala příležitostí k poznání dosud neznámých míst kraje, kde žijí nebo návratu na místa, kde se narodili či prožili dětství.
 
Pro některé se naopak VKV stala novým impulsem v jejich bikování. Bikování na horách nepřináší jen radost, ale občas se vyskytne defekt, pád či přijde změna počasí a chytnete bouřku, liják či kroupy. 
 
S tím vším se účastníci VKV musí vyrovnat, ale ten slastný pocit po zdolání posledního vrcholu stojí určitě za to.
 
Každopádně je potřeba poděkovat za výborný nápad a následnou realizaci projektu Adamovi Hlochovi a jeho spolupracovníkům.