Vyhledávání

BIKE3000 Junior Team

Partneři teamu

GORDIC

FANUC

CYKLOVAPE

ATEXSPORT

VoXX

Wilburrina

Podpora projektů

Vrchařská koruna Valašska Junior

 Chrástecký MTB víkend 

Komunitní centrum Motýlek

Nadace Jedličkova ústavu

Sociální sitě

BIKE3000 Junior Team na facebooku   BIKE3000 Junior Team na twitteru

BIKE3000 Junior Team na google+   BIKE3000 Junior Team na YouTube

Plánovače trasy

Mapy.cz   ViaMichelin

Počasí

   ScreenSaver            yr.no

Sparkassen MTB Cup 2011

05.02.2011 17:15

V roce 2011 se bavorský Sparkassen MTB Cup skládá z osmi závodů, z toho  tři závody se jedou na území ČR ( Nová Pec, Lipno, Novosedly) v rámci Jihočesko-bavorského MTB poháru. Termíny jednotlivých závodů seriálu najdete v kalendáři závodů

Startovné v dětských kategoriích pro předem přihlášené závodníky z ČR je 3 EUR/závod, při přihlášení na místě je příplatek 5 EUR. Vratná záloha na startovní číslo je 5 EUR, startovní číslo je platné pro všechny závody seriálu v daném roce. Do celkového pořadí započítává sedm nejlepších závodů a stejně jako vloni budou přidělovány bonusové body (10 bodů/závod) za starty českých závodníků na třech vybraných závodech v Bavorsku a naopak za starty německých závodníků na třech závodech v ČR.

Pro letošní ročník seriálu, dle doporučení německého cyklistického svazu (BDR) pro dětské MTB závody, je nařízeno několik technických omezení v dětských kategoriích U11 a U13. Při použití kola s 26" plášti je v těchto kategoriích povoleno použití předního velkého talíře s max. 32 zuby, při  použití  kola s 24" plášti v kategorii U11 je povolena kombinace převodů s max. dojezdovou vzdáleností na jedno šlápnutí 6.1 metru. Nášlapné pedály jsou povoleny až od kategorie U11.