Sobotní World Cup v Offenburgu patřil mládeži

29.05.2011 15:00

V sobotu 28.5.2011 pokračoval World Cup třetím závodem v německém Offenburgu, na programu byly závody juniorů, juniorek a mužů U23.  Relativní blízkost českých hranic přilákala na start více českých závodníků, kteří i přes vysoká startovní čísla a nevýhodnou startovní pozici, byli v konečném pořadí vidět. V kategorii Juniorky vyhrála Jolanda Neff (SUI) před Lindou Indergand(SUI) a Johannou Techt(GER), výborné 7.místo získala Barbora Machulková. V kategorii Junioři zvítězil Jens Shuerman (BEL) před Larsem Forsterem (SUI) a Dominicem Zumsteinem (SUI), nejlepší z českých závodníků Radim Kovář obsadil 20.místo. Vrcholem hlavní části sobotního programu byl závod mužů U23, kde pěkné 7.místo získal Ondra Cink, závod vyhrál Alexander Gehbauer (AUT) před Markusem Schulte-Luenzumem (GER) a Fabienem Canalem (FRA). V podvečer na části trati závodu světového poháru proběhly dětské závody SPORT STAR v kategoriích U7 až U15. V kategorii U9 přes nevýhodnou třetí startovní řadu vybojovala druhé místo Adélka Špičková, reprezentující náš BIKESTORE.CZ MTB TEAM, závod vyhrála Anouk Arendt, třetí místo obsadila Mira Meyle. Fotografie ze závodu jsou v naší galerii.