Vyhledávání

BIKE3000 Junior Team

Partneři teamu

GORDIC

FANUC

CYKLOVAPE

ATEXSPORT

VoXX

Wilburrina

Podpora projektů

Vrchařská koruna Valašska Junior

 Chrástecký MTB víkend 

Komunitní centrum Motýlek

Nadace Jedličkova ústavu

Sociální sitě

BIKE3000 Junior Team na facebooku   BIKE3000 Junior Team na twitteru

BIKE3000 Junior Team na google+   BIKE3000 Junior Team na YouTube

Plánovače trasy

Mapy.cz   ViaMichelin

Počasí

   ScreenSaver            yr.no

S kolem za poznáním a zábavou - Zell am See/Kaprun

30.11.2013 14:35
Oblast Zell am See – Kaprun je jednou z  celoročně nejnavštěvovanějších oblastí v Rakousku. V zimě nabízí přes 130 km perfektně upravených sjezdovek pro lyžování a snowboarding pod vrcholy Kitzsteinhornu či Schmitenu, pro vyznavače klasického lyžování je připraveno téměř 50 km upravených tratí.
 
V létě se oblast stává naopak rájem cyklistů a pěších turistů, pro které je připraveno 242 km značených cyklostezek a téměř 400 km značených turistických tras. Rozhodně si zde vyberou jak rodiny s dětmi pro své projížďky podél Zellerského jezera či řeky Salzach, tak i nároční bikeři při jízdách upravenými traily pod Kitzsteinhornem. 
 
Lázeňské městečko Zell am See je s 10 tis. obyvateli administrativním centrem okresu Pinzgau. Rozkládá se na břehu Zellerského jezera, které je napájené řadou horských potoků a říček, z nichž největší jsou Schmittenbach a Thumersbach, ale odvodňováno je pouze jediným kanálem ústícím do řeky Salzach. Jezero svojí rozlohou 4.55 km2 nabízí dostatek příležitostí k sportovním aktivitám v létě (vodní lyžování, potápění, rybaření) i v zimě (bruslení). Kolem celého jezera je upravený okruh pro kola i pěší turistiku.
 
V Zell am See začíná i jedna z turistických zajímavostí procházející napříč tímto regionem, úzkokolejná železnice Pinzgauer Lokalbahn, která na své 53 km pouti vás doveze až do městečka Krimml u známých Krimmlských vodopádů.
 
 
Dřívější vesnička Kaprun se díky turistickému ruchu v minulých desetiletí postupně rozrostla ve známé alpské středisko, kterému dominuje místní hrad ze 12.století. Hrad byl ve 20.století rekonstruován a v současné době se kulisách hradu každoročně uskuteční řada koncertů, divadelních her, výstav či rytířských soubojů a her. Druhou zajímavostí je soutěska Sigmund-Thun-Klamm, kterou jsme představovali na našich stránkách v uplynulých týdnech.
 
Novodobou atrakcí Kaprunu je luxusní wellness komplex Tauern Spa World, který nabízí na ploše přes 2 tis. m2 vnitřní i venkovní termální bazény, vířivky, sauny, vodní atrakce pro malé i velké.
 
V posledních letech je typické pro alpské lyžařské střediska, že se v letních měsících snaží přilákat milovníky bikingu a turistiky a pořádají víkendové bikové festivaly. V Kaprunu se každoročně koná v srpnu festival BIKE INFECTION, který zahrňuje páteční večerní sprinty XC-Battle, sobotní výjezd na ledovec Kitzsteinhorn SnowClimb s převýšením 1 500 m na 22 km trase s nádhernými výhledy na okolí a večerní show MTB Freestyle Night. A rozhodně se mezi startujícími neztrácí ani zástupci z ČR. 
 
Pokud máte rádi vysokohorskou turistiku, můžete se vypravit na některý z mnoha okolních vrcholů a užit si tak nádherný výhled do okolí. Doporučujeme hřebenovku ze Schmittenhöhe  západním směrem k 10 km vzdálenému vrcholu Hochkogel (2 249 m). Pro rodiny s dětmi doporučujeme ze Schmittenhöhe sestupnou severovýchodní trasu kopírující holý travnatý hřeben směrem k hodinu vzdálenému vyhlídkovému vrcholu Sonnkogel, která je koncipována jako dětská zážitková trasa s mnoha obrovskými vyřezávanými zvířaty nebo svištími norami, které mohou děti prolézat.
 
Více informací o této oblasti naleznete zde.