Vyhledávání

BIKE3000 Junior Team

Partneři teamu

GORDIC

FANUC

CYKLOVAPE

ATEXSPORT

VoXX

Wilburrina

Podpora projektů

Vrchařská koruna Valašska Junior

 Chrástecký MTB víkend 

Komunitní centrum Motýlek

Nadace Jedličkova ústavu

Sociální sitě

BIKE3000 Junior Team na facebooku   BIKE3000 Junior Team na twitteru

BIKE3000 Junior Team na google+   BIKE3000 Junior Team na YouTube

Plánovače trasy

Mapy.cz   ViaMichelin

Počasí

   ScreenSaver            yr.no

S kolem za poznáním a zábavou - Kitzsteinhorn

23.11.2013 15:20

Kousek nad Kaprunem se v centální části Vysokých Taur nachází Kitzsteinhorn (3203 m) se stejnojmenným lyžařským střediskem, které je dobře známé a oblíbené i v Česku.

Středisko je přístupné celoročně, takže při cyklovýletech v oblasti Zell am See-Kaprun můžete zavítat k dolní stanici lanovky, zde ponechat kola či automobil (parkoviště zdarma) a vydat se lanovkou za krásami přírody. Na vrchol vás od mezistanice Alpincentrum (2446 m) vyveze kabinová lanovka Gipfelbahn.

Vrcholová stanice Kitzsteinhornu s panoramatickou terasou se nachází v nadmořské výšce 3029 m, odkud se můžete kochat výhledy na největší chráněnou oblast alpské oblasti, Vysoké Taury a na největší vrcholy Rakouska jako jsou Grossglockner (3798 m), Grossvenediger (3662  m) a Hocheiser (3206 m).

První lanovka zde byla postavena v roce 1965 a areál Kitzsteinhorn se stal prvním rakouským ledovcovým lyžařským střediskem. Hodně lidí má tento areál spojen s tragédií v roce 2000, kdy při požáru v tunelu v kabině lanové dráhy uhořelo 155 lidí. Dnes stojí při dolní stanici lanové dráhy památník obětem a tunel se využívá pouze pro přepravu nákladu.

Jak to na Kitzsteinhornu vypadá v létě i v zimě si můžete prohlédnout na našem videokanálu. Více informací o ledovci naleznete zde.