Vyhledávání

BIKE3000 Junior Team

Partneři teamu

GORDIC

FANUC

CYKLOVAPE

ATEXSPORT

VoXX

Wilburrina

Podpora projektů

Vrchařská koruna Valašska Junior

 Chrástecký MTB víkend 

Komunitní centrum Motýlek

Nadace Jedličkova ústavu

Sociální sitě

BIKE3000 Junior Team na facebooku   BIKE3000 Junior Team na twitteru

BIKE3000 Junior Team na google+   BIKE3000 Junior Team na YouTube

Plánovače trasy

Mapy.cz   ViaMichelin

Počasí

   ScreenSaver            yr.no

Pobývací centrum Jindřichovická Samota novým partnerem teamu

07.02.2014 18:20
Fenomén mountainbikingu je relativně mladou záležitostí, na začátku které bylo užívání si jízdy na kole ve volné přírodě se zdoláváním přírodních překážek. V poslední době směřuje mountainbiking, hlavně v té nejvyšší úrovni, k tratím se stále více uměle vytvářenými překážkami a úseky. Tím se začíná odkládět od původní myšlenky sepětí s přírodou.
 
První lokalitou v České republice, kde se pokusili o návrat ke kořenům mountainbikingu, je Singltrek pod Smrkem v Novém Městě pod Smrkem. Singltrek, umístěný v divoké přírodě pod horou Smrk, projektoval světově uznávaný velšský designér stezek Dafydd Davis.
 
V současnosti má tato unikátní síť cca 80 km tras ve čtyřech stupních obtížnosti (barevně značené podobně jako lyžařské sjezdovky), kde si vyberou jak rodiny s malými dětmi, tak zkušení bikeři a bikerky. Jízda na singltreku vás pohltí a pokud si jízdu chcete užít, tak vám jeden den nebude stačit.
 
Jsme potěšeni, že vám můžeme představit nového partnera teamu, Pobývací centrum Jindřichovická Samota (JiSam), které leží pouze 7 km od singltreku v Jindřichovicích pod Smrkem.
 
Jindřichovice pod Smrkem se nachází ve Frýdlantského výběžku v blízkosti hranic s Polskem. Obec byla založena roku 968 rodem Bibrštejnů, v 15.století byla vypálena při husitských nájezdech a následně znova obnovena. Největšího rozmachu dosáhla obec na přelomu 19. a 20.století, kdy se stala významným dopravním uzlem mezi rakouskou Vídní, Pruskem a Pobaltím.
 
Pokud si chcete užít v klidu východ slunce, poslechnout zpěv ptáků či jen nabídnout svým dětem volný a bezpečný prostor ke hrám a zábavě, tak je pro vás Pobývací centrum JiSam ideálním místem pro ubytování.
 
 
Ve dvou nově postavených nízkonákladových bungalovech ze dřeva naleznete plně vybavenou kuchyňku, koupelnu se sprchovým koutem, ložnici a obývací pokoj. Každý bungalov nabízí místo až pro 5 osob, samozřejmostí je wifi připojení zdarma.
 
Po celodenním bikování na singltreku či toulkách panenskou přírodou můžete pro oddech využít také místní meditárnu, nově zrekonstruovaný podkrovní prostor o rozloze 100 m2. Tento prostor je vhodný i pro případné týmové porady, semináře či workshopy.
 
Pokud nebudete ani po celodenních aktivitách v přírodě unaveni, tak můžete využít vedlejší místnost se zrcadlovou stěnou o rozloze 50 m2, která nabízí několik posilovacích strojů (stepper, veslovací stroj, orbi trek) nebo dobře známé dřevěné ribstole (žebřiny). 
 
Venkovní posezení s možností grilování při západu slunce nabízí pohodové zakončení příjemně stráveného dne v přírodě. 
 
Ubytování v Jisamu v kombinaci s návštěvou singltreku nejen pro rodiny s malými bikery a bikerkami můžeme jenom doporučit.