Vyhledávání

BIKE3000 Junior Team

Partneři teamu

GORDIC

FANUC

CYKLOVAPE

ATEXSPORT

VoXX

BikeWorkX

Podpora projektů

Komunitní centrum Motýlek

Nadace Jedličkova ústavu

HDK SAFEROAD MTB BIATLON

Sociální sitě

BIKE3000 Junior Team na facebooku   BIKE3000 Junior Team na twitteru

BIKE3000 Junior Team na google+   BIKE3000 Junior Team na YouTube

Plánovače trasy

Mapy.cz   ViaMichelin

Počasí

   ScreenSaver            yr.no

Ohlédnutí za Šumavským pohárem MTB 2014

23.10.2014 17:35
Tradiční Jihočesko-bavorský MTB pohár vstoupil do letošního roku pod novým názvem Šumavský pohár MTB. Po dlouhé době seriál opustil oblíbený závod v Novosedlech, naopak novými lokalitami v seriálu se staly závody ve Čkyni a na Lenoře. 
  
Seriál nabídl celkem pět závodů v ČR, dva závody v Bavorsku a jeden závod v Rakousku, do konečného pořadí se počítalo sedm nejlepších výsledků.
 
Premiérově se do seriálu započítávaly body ze závodu v rakouském Schwarzenbergu. Tradičně vysokou úroveň mezi XC závody v ČR potvrdily závody v Nové Peci a na Zadově, důstojnou tečku za letošním ročníkem pak udělalo deštivé finále v Jistebnici.
 
Z našeho teamu se jednoho závodu seriálu na Zadově zúčastnily Eliška a Adéla Kotlíkovy, které obsadily deváté resp. čtrnácté místo.
  
Maximální počet 140 bodů získala v žákovských kategoriích jen Nela Viktorová, naopak Petra Ženíšková potřebovala na celkové vítězství pouze 95 bodů. 
 
Nejtěsnější rozdíl jednoho bodu byl po závěrečném závodě v kategorii Mladší žáci mezi Zdenkem Fiedlerem a Václavem Dostálem, naopak největší rozdíl 49 bodů byl v kategorii Starší žákyně mezi Celestýnou Součkovou a Terezou Sáskovou.
 
Celkem čtyři žákovské kategorie ovládl Lykoklub Prachatice.
 
A jak to nakonec v jednotlivých kategoriích dopadlo?
 
Žáci nábor (2006-2007) 1. Tuháček Pavel 2. Novák Kryštof 3. Kunc Filip
Žákyně nábor (2006-2007) 1. Ženíšková Petra 2. Beyerová Kateřina 3. Škrlová Veronika
Předžáci (2004-2005) 1. Vondráček Matyáš 2. Šísl Borek 3. Kerl Maximilian
Předžákyně (2004-2005) 1. Viktorová Nela 2. Štěpková Kristýna 3. Dostálová Anna
Žáci mladší (2002-2003) 1. Fiedler Zdenek 2. Dostál Václav 3. Billmeier Jonas
Žákyně mladší (2002-2003) 1. Hejhalová Dagmar 2. Dostálová Lucie 3. Černohorská Jitka
Žáci starší (2000-2001) 1. Vondráček Jaroslav 2. Marek Oskar 3. Honsa František
Žákyně starší (2000-2001) 1. Součková Celestýna 2. Sásková Tereza 3. Hauptová Karolína