Vyhledávání

BIKE3000 Junior Team

Partneři teamu

GORDIC

CYKLOVAPE

ATEXSPORT

VoXX

BikeWorkX

Podpora projektů

Komunitní centrum Motýlek

Nadace Jedličkova ústavu

HDK SAFEROAD MTB BIATLON

Sociální sitě

BIKE3000 Junior Team na facebooku   BIKE3000 Junior Team na twitteru

BIKE3000 Junior Team na google+   BIKE3000 Junior Team na YouTube

Plánovače trasy

Mapy.cz   ViaMichelin

Počasí

   ScreenSaver            yr.no

Ohlédnutí za premiérovým ročníkem seriálu Talent Cup

27.10.2014 18:10
Druhým nováčkem mezi regionálními MTB seriály byl přeštický Talent Cup. Pořadatelé připravili celkem jedenáct závodů, z toho dva závody (Švihov a Přeštice) byly pořádány ve spolupráci s dalšími MTB seriály (BECKER Cup, Pošumavská liga horských kol a McDonald´s Cup). 
 
Do celkového pořadí se započítávalo osm závodů. Zajímavě postavený systém bonusových bodů nechával otevřený boj o celkové prvenství do posledního závodu.
 
Dvou závodů seriálu v Přešticích se z našeho teamu zúčastnila Adélka Kotlíková, která XC Prioru vyhrála a ve Velké ceně města Přeštice skončila na pátém místě, což ji stačilo na celkové deváté místo. A její sestra Eliška skončila v XC Prioru na třetím místě a ve Velké ceně na čtvrtém místě, což ji stačilo na celkové osmé místo. 
 
Nejvíce 399 bodů potřeboval na celkové vítězství Daniel Srp v kategorii Žáci nábor, naopak Jakub Pospíšil potřeboval v kategorii Žáci mladší na celkové vítězství pouze 310 bodů. 
 
Nejtěsnější rozdíl 7 bodů byl po závěrečném závodě v kategorii Žáci mladší mezi Jakubem Pospíšilem a Janem Šubrtem, naopak největší rozdíl 104 bodů byl v kategorii Žákyně starší mezi Janou Richterovou a Karolínou Polákovou.
 
Celkem tři kategorie ovládl domácí COPR Přeštice, dvě kategorie pak CK Sport Beran Chrást a klatovský Cyklosport-Pitstop.cz.
 
A jak to nakonec v jednotlivých kategoriích dopadlo?
 
Kluci (2008 a mladší) 1. Kuběna Daniel 2. Nesnídal Jan 3. Icha David
Holky (2008 a mladší) 1. Chytilová Kateřina 2. Blanková Sally 3. Tvrdíková Bára
Žáci nábor (2006-2007) 1. Srp Daniel 2. Šmíd Jakub 3. Brabec Šimon
Žákyně nábor (2006-2007) 1. Kroupová Zuzana 2. Grossová Karolína 3. Morgenšteinová Michaela
Žáci nejmladší (2004-2005) 1. Walzer Dominik 2. Brabec Adam 3. Gross Jan
Žákyně nejmladší (2004-2005) 1. Hodlová Nikola 2. Bělová Aneta 3. Chytilová Adéla
Žáci mladší (2002-2003) 1. Pospíšil Jakub 2. Šubrt Jan 3. Opánský Lukáš
Žákyně mladší (2002-2003) 1. Pánková Viktorie 2. Šmídová Adéla 3. Bělová Lucie
Žáci starší (2000-2001) 1. Volf Michal 2. Přerost Vít 3. Strejc Jan
Žákyně starší (2000-2001) 1. Richterová Jana 2. Poláková Karolína 3. Wiesnerová Lucie
 
 
Seriál využil synergického efektu výsledkového servisu a online přihlašování vyvinutého Hynkem Musilem pro seriál BECKER Cup. 
 
V kombinaci se zajímavě poskládaným kalendářem v atraktivních lokalitách se Talent Cup stal štikou mezi regionálními MTB seriály a pokud pořadatelé udrží do dalších let nastavenou laťku, stane se významnou konkurencí nejen ve svém regionu.
 
Zároveň ukázal, že i přes velké množství současných MTB závodů a seriálů je na pomyslném trhu stále místo pro nové pořadatele.