Počasí

ScreenSaver            yr.no

Ohlédnutí za Pohárem Peruna Junior 2014

20.10.2014 20:01
Letošní šestý ročník Poháru Peruna Junior nabídl celkem osm závodů. Úspěšnou premiéru si odbyl dětský Prunéřovský triatlon, který nahradil tradiční dětský duatlon.

Velice kvitovaná byla i změna lokality finálového Hasištejn Bike Junioru do obce Místo. Partnerským závodem z Poháru Karlovarského svazu cyklistiky bylo Ostrovské XC v Ostrově.

Do celkového pořadí se započítávalo šest nejlepších výsledků + bonusové body za účast na Mistrovství Peruna Junior v Kadani a dětském Prunéřovském triatlonu.

Celého seriálu se z našeho teamu zúčastnily Adéla Špičková, Adéla Kotlíková a Eliška Kotlíková. Pro vítěznou sošku Peruna za celkové vítězství si došly Adéla a Eliška Kotlíkovy, třetí místo v celkovém pořadí získala Adéla Špičková.

Neztratil se ani Míša Samec, který v úvodním závodě v Perštejně skončil po technických problémech druhý, bohužel kvůli zdravotním problémům to byl na dlouho dobu jeho poslední závod a k závodům se mohl vrátit až na konci prázdnin.

Maximální počet 130 bodů získali Jolana Šťovíčková, Jáchym Šťovíček, Adéla Kotlíková a Petr Malecha, naopak Axel Hunger potřeboval na celkové vítězství pouze 114 bodů.

Nejtěsnější rozdíl 2 bodů byl po závěrečném závodě v kategorii Z8 mezi Barborou Jansovou a Zuzanou Tůmovou a v kategorii Z14 mezi Anežkou Ševčíkovou a Eliškou Nezbedovou.

Naopak největší rozdíl 41 bodů byl v kategorii Z12 mezi Eliškou Kotlíkovou a Terezou Duchkovou.

Celkem čtyři kategorie ovládl Team Bike Perštejn.

A jak to nakonec v žákovských kategoriích dopadlo?

Kluci M6 (2008 a mladší) 1. Šťovíček Jáchym 2. Havlíček Jakub 3. Filip Vojtěch
Dívky Z6 (2008 a mladší) 1. Šťovíčková Jolana 2. Vrbová Klára 3. Vodrážková Hedvika
Kluci M8 (2006-2007) 1. Malecha Petr 2. Jenč Milan 3. Tůma Filip
Dívky Z8 (2006-2007) 1. Jansová Barbora 2. Tůmová Zuzana 3. Chalupová Veronika
Kluci M10 (2004-2005) 1. Hunger Axel 2. Hamata Lukáš 3. Ouzký Vítek
Dívky Z10 (2004-2005) 1. Kotlíková Adéla 2. Šindelářová Barbora 3. Uhmanová Kateřina
Kluci M12 (2002-2003) 1. Vodrážka Adam 2. Vaněček Lukáš 3. Vaněček Adam
Dívky Z12 (2002-2003) 1. Kotlíková Eliška 2. Duchková Tereza 3. Špičková Adéla
Kluci M14 (2000-2001) 1. Červenka Marcel 2. Runt Lukáš 3. Vodrážka Borek
Dívky Z14 (2000-2001) 1. Ševčíková Anežka 2. Nezbedová Eliška 3. Ševčíková Viktorie

Pohár letos bohužel trpěl nižší účastí, přestože většina závodů byla výborně organizačně připravena. Z našeho pohledu ani letošní partnerský závod v Ostrově seriál neobohatil a do budoucna stojí za zvážení, zda se nesoustředit pouze na vlastní závody.

Jedinou věcí, kde seriál zaostává ve srovnání s konkurencí, jsou včasné výsledky závodů. Přesto je na místě poděkovat pořadatelům seriálu i jednotlivých závodů za jejich čas i finance, které do dětských závodů investovali.