Ohlédnutí za letošním ročníkem seriálu PAL Cup

06.10.2017 17:00

Hromadným závodem do vrchu Čerchov byl na konci září završen 17. ročník plzeňského seriálu horských kol PAL Cup

Po ukončení spolupráce se společností BECKER Bohemia se v letošním roce stala generálním partnerem firma Kovobel a seriál změnil název na PAL Cup.

Devět letošních závodů rozhodlo o tom, že se na vítěznou trofej  při slavnostním vyhlášení 26.11.2017 v Chrástu mohou těšit tito bikeři a bikerky:

Kompletní konečné pořadí naleznete zde.

A jak to vypadalo řečí čísel v žákovských kategoriích?

Nejvíce 369 bodů na celkové vítězství potřebovali Daniel Groh (kategorie U13m žáci) a Jan Frühauf (kategorie U15m žáci). Naopak Jolana Kroupová (kategorie U9ž žákyně) a Simona Spešná (kategorie U15ž žákyně) potřebovaly na celkové vítězství pouze 299 bodů.

Nejtěsnější rozdíl 5 bodů byl v kategorii U15m žáci mezi Janem Frühaufem a Matějem Čáslavským. Naopak největší rozdíl 36 bodů byl v kategorii U13ž žákyně mezi Adélou Kotlíkovou a Nikolou Hodlovou.

Po dvou kategoriích ovládly týmy AC Sparta Praha-Cycling, Author Team Stupno, Bike Club Město Touškov a CK Loko Rakovník.

A jak to vypadalo řečí čísel v juniorských a dospělých kategoriích?

Nejvíce 365 bodů na celkové vítězství potřeboval Ladislav Pakandl (kategorie M30 muži), naopak pouhých 143 bodů na vítězství potřebovala Iva Kerl (kategorie Ž35 ženy).

Nejtěsnější rozdíl 6 bodů byl v kategorii Ž35 ženy mezi Ivou Kerl a Radkou Beranovou. Naopak největší rozdíl 42 bodů byl v kategorii M30 muži mezi Ladislavem Pakandlem a Liborem Morgensteinem.

Dvě kategorie ovládl COPR TJ Přeštice.

Ve Sport Beran soutěži tříčlenných družstev zvítězilo trio AC Sparta & kola-bbm.cz před CK Loko Rakovník 1 a Author Teamem Stupno I.

V Kovobel soutěži klubů v letošním roce zvítězil MS Bike Academy racing před Author Teamem Stupno a COPR TJ Přeštice.