Vyhledávání

BIKE3000 Junior Team

Partneři teamu

GORDIC

FANUC

CYKLOVAPE

ATEXSPORT

VoXX

Wilburrina

Podpora projektů

Vrchařská koruna Valašska Junior

 Chrástecký MTB víkend 

Komunitní centrum Motýlek

Nadace Jedličkova ústavu

Sociální sitě

BIKE3000 Junior Team na facebooku   BIKE3000 Junior Team na twitteru

BIKE3000 Junior Team na google+   BIKE3000 Junior Team na YouTube

Plánovače trasy

Mapy.cz   ViaMichelin

Počasí

   ScreenSaver            yr.no

Na kole českou krajinou - Stezka v oblacích u chaty Slaměnka

16.07.2016 13:00

Jedním z letošních vrcholů Vrchařské koruny Jesenicka je Stezka v oblacích poblíž chaty Slaměnka (1116 m n.m.) na Dolní Moravě.

Stezka v oblacích vyrostla do výšky 55 metrů nedaleko horní stanice lanovky Sněžník. Dřevěná lávka je dlouhá 710 metrů a umožňuje přístup na vrchol i návštěvníkům s kočárky či invalidními vozíky.

Ze samého vrcholu se pak naskytne výhled na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak i hlavní hřeben Jeseníků, případně Krkonoš.

Při cestě dolů mohou odvážnější z vás využít 101 m dlouhý nerezový tobogán. 

Ve Skiareálu Dolní Morava můžete s dětmi využít i místní Adrenalin park.

 

 


Výlet odstartujeme u parkoviště Skiareálu Dolní Morava a po cyklotrase č. 6267 pojedeme až k odbočce k Mléčnému pramenu.Odbočíme doprava a budeme pokračovat po cyklotrase č. 6273 kolem Patzeltovy jeskyně až k rozcestí u sjezdovky Kolotoč, kde se napojíme na cyklotrasu č. 4361. 

Kolem horní stanice lanovky Vyhlídka pokračujeme až k rozcestí Slamník, kde odbočíme doleva na cyklotrasu č. 6268 a po ní budeme pokračovat až na Slaměnku. Odtud je to už co by kamenem dohodil na Stezku v oblacích.

Pro zpáteční cestu lze využít stejnou trasu s odbočkou u sjezdovky Kolotoč na cyklotrasu č. 6273 nebo pro více zdatné bikery místní Skalní trail až do Skiareálu Dolní Morava.