Vyhledávání

BIKE3000 Junior Team

Partneři teamu

GORDIC

FANUC

CYKLOVAPE

ATEXSPORT

VoXX

Wilburrina

Podpora projektů

Vrchařská koruna Valašska Junior

 Chrástecký MTB víkend 

Komunitní centrum Motýlek

Nadace Jedličkova ústavu

Sociální sitě

BIKE3000 Junior Team na facebooku   BIKE3000 Junior Team na twitteru

BIKE3000 Junior Team na google+   BIKE3000 Junior Team na YouTube

Plánovače trasy

Mapy.cz   ViaMichelin

Počasí

   ScreenSaver            yr.no

Kitzlochklamm

16.11.2015 19:05
Nedaleko městečka Taxenbach, na okraji národního parku Vysoké Taury se nachází další ze zajímavých soutěsek tohoto regionu, soutěska Kitzlochklamm. Nádherný kaňon vytesala v průběhu tisíciletí řeka Rauriser Ache, která je napájena alpskými ledovci a po opuštění kaňonu se vlévá do řeky Salzach.
 
Hlavně v jarním období při vyšší hladině řeky v důsledku tání sněhu je oblíbená i u milovníků mladého sportovního odvětví, canyoningu, kdy se prostupuje koryty horských říček, potoků a úzkých soutěsek shora dolů. Při canyoningu se kombinuje slaňování skalních stěn a vodopádů, plavání tůněmi, skákání do tůní, sjíždění přírodních tobogánů a skluzavek.
 
Soutěska o délce 1.5 km je v současné době chráněnou přírodní památkou a během hodinové procházky překonáte cca 100 m výškový rozdíl.
 
Prohlídková trasa začíná nedaleko 60 m vodopádu, který je přítokem řeky Rauriser Ache. Odtud začínáte pomalu stoupat po upravených ochozech a dřevěných schodech k rozcestí, kde končí hlavní část trasy.
 
 
Pokud se vydáte doleva, tak projdete jeskyní a vrátíte se lesní cestou ke vstupu do soutěsky a parkovišti. Pokud se naopak vydáte doprava, tak se tunelem vytesaným ve skále dostanete k nejúžším místům soutěsky a přes lávky nad bouřící vodou až k samotnému vrcholu.
 
V nejvyšším místě je nejen cíl, ale i malý pomník jako vzpomínka na tragédii z roku 1974, kdy si během školního výletu chtěly tři desítky děvčat udělat skupinové foto, ale dřevěný most nevydržel a osm dívek ve vodách řeky zahynulo. Poté byla soutěska uzavřena a cesty a jejich doplňky zrekonstruovány tak, aby podobné neštěstí bylo vyloučeno.
 
Jak to v soutěsce vypadá v době, kdy je hladina řeky Rauriser Ache nízká, si můžete prohlédnout na našem videokanálu. Více informací o soutěsce naleznete na zde.