Vyhledávání

BIKE3000 Junior Team

Partneři teamu

GORDIC

FANUC

CYKLOVAPE

ATEXSPORT

VoXX

Wilburrina

Podpora projektů

Vrchařská koruna Valašska Junior

 Chrástecký MTB víkend 

Komunitní centrum Motýlek

Nadace Jedličkova ústavu

Sociální sitě

BIKE3000 Junior Team na facebooku   BIKE3000 Junior Team na twitteru

BIKE3000 Junior Team na google+   BIKE3000 Junior Team na YouTube

Plánovače trasy

Mapy.cz   ViaMichelin

Počasí

   ScreenSaver            yr.no

Eurobike 2013 ve Friedrichshafenu - zajímavé zakončení prázdnin

30.08.2013 06:59

Letošní 22.ročník mezinárodního cyklistického veletrhu Eurobike  ve Friedrichshafenu zahájila ve středu 28.8.2013 německá kancléřka Angela Merkelová. Termínová kolize se světovým šampionátem horských kol v JAR letos neumožňuje velkým světovým značkám jako je Scott, Merida apd. využití svých hlavních reklamních hvězd k prezentaci novinek, přesto je na veletrhu k vidění několik zajímavých výrobků z katalogů pro rok 2014.

Na veletrhu nemohli chybět ani zástupci jednoho z partnerů našeho teamu, firmy CykloVAPE, kteří zde spolu se svými dodavateli ladili poslední detaily připravované výroby MTB kol pro 29" a 27.5" kola.

Již tradičně je sobotní den na veletrhu otevřen veřejnosti, pro kterou je připravena i samostatná část Holiday on Bike, ve které se prezentují turistické oblasti  podporující aktivní dovolenou na kolech, připraveny jsou módní přehlídky cyklooblečení, různé trialové show či závody pro děti ve věku 2-5 let.

Po dálnici se z Prahy do Friedrichshafenu dostanete za cca 6.5 hodiny. Brány veletrhu se v sobotu otevírají v 9:00 hod, za vstupné zaplatí dospělý 14 EUR, dítě ve věku 6-14 let pak 10 EUR.

Vzhledem k tomu, že Friedrichshafen leží na břehu Bodamského jezera, které je svojí plochou 536 km² druhé největší v Alpách, nabízí se několik možností ke strávení sobotního a případně nedělního dne i pro necyklistickou část rodiny. Na druhém břehu jezera se nachází Konstanz (Kostnice), úzce spjatá s Mistrem Janem Husem, který zde byl 6.7.1415 upálen,  a je dostupná katamaranem za cca 2.5 hod přímo z Friedrichshafenu. Plavební společnost nabízí zajímavé zpáteční kombinované lístky spolu se vstupenkou na veletrh.

Oblast Bodamského jezera nabízí i možnost návštěvy největších evropských vodopádů známých jako Rýnské vodopády v Schaffhausenu.