Vyhledávání

BIKE3000 Junior Team

Partneři teamu

GORDIC

FANUC

CYKLOVAPE

ATEXSPORT

VoXX

Wilburrina

Podpora projektů

Vrchařská koruna Valašska Junior

 Chrástecký MTB víkend 

Komunitní centrum Motýlek

Nadace Jedličkova ústavu

Sociální sitě

BIKE3000 Junior Team na facebooku   BIKE3000 Junior Team na twitteru

BIKE3000 Junior Team na google+   BIKE3000 Junior Team na YouTube

Plánovače trasy

Mapy.cz   ViaMichelin

Počasí

   ScreenSaver            yr.no

Cyklovrcholy Sport Beran 2015

31.05.2015 18:00
Po loňském zdolávání vrcholů Valašska na kole jsme letos absolvovali další podobný projekt, tentokrát Cyklovrcholy Sport Beran 2015 na Plzeňsku.
 
Letošní ročník je spojen se 70. výročím konce druhé světové války a cyklisty zavádí na deset významných míst spojených právě s koncem války na Plzeňsku.
 
Prvním místem k zastavení je chrástecké nádraží, na které 20.4.1945 zaútočilo 15 amerických letadel a zasáhlo vlak s německými uprchlíky ze Slezska. V nedaleké Dýšině stojí pomník nejslavnějšího amerického generála Pattona.
 
Tato oblast byla americkým velením oblíbená a tak o kousek dále v Nové Huti nalezneme pomník pobytu generála Harmona ve vile.
 
Pěkně zpracovaný a udržovaný pomník Československé obrněné brigádě naleznete v Kyšicích.
 
Kousek od dálnice D5 u Ejpovic naleznete dřevěný kříž připomínající místo zajateckého tábora pro 40 tisíc Němců. Rokycanské náměstí je naopak spjato se zadržením K.H.Franka.
 
Pomník na demarkační linii mezi americkou a sovětskou armádou v Borku u Rokycan, která významně ovlivnila poválečné uspořádání, nás posílá do poslední třetiny cesty.
 
 
Nouzové přistání průzkumného Mustangu 25.4.1945 v polích nedaleko Dílů u Volduch nepřipomíná žádný pomník, ale místo najdete podle kříže u cesty.
 
Další německý zajatecký tábor pro 20 tisíc Němců připomíná památný kříž u Bušovic. Posledním cyklovrcholem je muzeum letadel a vojenské techniky ve Zruči.
 
Pohodový, necelých padesát km dlouhý výlet zvládnete i s malými bikery a bikerkami a odměnit je můžete nějakou dobrotou třeba v cyklisty oblíbené chrástecké cukrárně a pizzerii u rybníka.