Vyhledávání

BIKE3000 Junior Team

Partneři teamu

GORDIC

FANUC

CYKLOVAPE

ATEXSPORT

VoXX

Wilburrina

Podpora projektů

Vrchařská koruna Valašska Junior

 Chrástecký MTB víkend 

Komunitní centrum Motýlek

Nadace Jedličkova ústavu

Sociální sitě

BIKE3000 Junior Team na facebooku   BIKE3000 Junior Team na twitteru

BIKE3000 Junior Team na google+   BIKE3000 Junior Team na YouTube

Plánovače trasy

Mapy.cz   ViaMichelin

Počasí

   ScreenSaver            yr.no

České a zahraniční regionální XC seriály 2011

11.12.2011 19:00

V závěrečném ohlédnutí za letošním ročníkem regionálních XC seriálů se pokusíme zhodnotit jednotlivé seriály v Česku i zahraničí jako celek. Podle oficiálních výsledkových listin  bylo letos všech pět nejlépe obsazených regionálních dětských závodů v Česku z Dětského MTB Cupu Libereckého kraje (LIC), naopak všech pět nejméně obsazených regionálních dětských závodů bylo z BECKER Cupu (BEC), v námi hodnocených zahraničních regionálních seriálech byly nejlépe obsazeny závody Fahrrad Spartakiade Erzgebirge (FSE) v Geyeru a Seiffenu, naopak nejméně obsazené byly čtyři závody OTV-MTB-CUPu (OTV), více naleznete v následující tabulce:

Pokud bychom hodnotili jednotlivé závody podle celkové atmosféry, tak v letošním roce by vyhrál závod v Novosedlech z Jihočesko-bavorského MTB poháru (JČP) před závodem v Chrástu (BEC) a závodem ve Vratislavicích (LIB). Nejlepší XC trať podle našeho názoru byla letos ve Stupně (BEC) následovaná tratí v Liberci - Lidových sadech (LIB) a a tratí v Nové Peci (JČP). Ze zahraničních XC tratí byla podle našeho názoru nejlepší v Altenbergu (FSE) a nejlepší celkovou atmosféru měl závod v Seiffenu ze stejného seriálu.

Pokud se zaměříme na jednotlivé seriály, tak největší rozptyl v kvalitě  jednotlivých závodů má seriál BECKER Cup, který s počtem 10 závodů je v dnešní době raritou a do budoucna se redukci počtu závodů nevyhne. Podobně je to u německého  OTV-MTB-Cupu, který pro rok 2012 již redukci počtu závodů ze sedmi na pět připravil. Velice kvalitní českou část Jihočesko-bavorského MTB poháru poškozují organizační zmatky bavorské části seriálu. Nejvyrovnanější kvalitu jednotlivých závodů mají seriály Valašský MTB pohár (VAC) a Dětský MTB Cup Libereckého kraje . Ze zahraničních seriálů má podle našeho názoru nejvyrovnanější kvalitu  Fahrrad Spartakiade Erzgebirge.